1.- 8. týden

14. února 2017 v 11:07 | Aglája |  Těhotenství

1. - 8. Týden těhotenství.
Když otěhotníte neplánovaně, vlastně o tom ani nevíte, takže je velmi obtížné popsat 1. - cca 6. týden těhotenství, protože nemáte žádné příznaky, kromě vynechání menstruace, která vás donutí si udělat těhotenský test. Ale v některých případech se i menstruace dostaví a nemáte tak důvod pochybovat o tom, že je vše v pořádku.
Já jsem své těhotenství zjistila až v 7. týdnu a to díky sérii vyšetření u lékaře. Nebylo mi dobře, menstruace se dostavila v nezvykle slabé intenzitě a měla jsem tlaky v podbřišku.
Těhotenský test byl zprvu negativní a tak mě napadlo, zda nejsem třeba nemocná. Vše ukázalo až podrobné vyšetření u lékaře.
Druhé děťátko jsme s manželem neplánovali, protože právě procházíme, těžkou partnerskou krizí, ale najednou je tu. Já jsem vynechala pár prášků a tím se to stalo. Ale u zplození toho tvorečka jsme byli oba dva a musíme se k tomu postavit čelem. Manžel děťátko odmítá a já jsem bez finančních rezerv, nemám vlastně vůbec nic. Docela dlouhou dobu mě nutil jít na interupci a já pro zachování naší stávající rodiny souhlasila, ale den před výkonem jsem si vše rozmyslela. Proč by mi měl dávat takováto ultimáta, proč bych na ně měla přistoupit. Pokud s námi být nechce a nechce miminko, tak ať, já si jej nechám, je to tvoreček, který za nic nemůže, je to zázrak, je to něco co bych přála každé ženě prožít. Takže jsem se rozhodla si miminko navzdory všemu a všem nechat. Vím, že mě nečekají dobré dny, spíš naopak těch zlých bude víc, ale myslím pozitivně, vše musí a dopadne dobře, i kdyby to mělo znamenat, že zůstanu sama s mými milovanými dětmi.
Teď ale k tomu proč jsem o tom začala psát. Nemám moc komu bych se svěřila a říkala ty věci o nevolnostech a jak se cítím apod. A proto to chci psát sem. Tak uvidíme, jak to půjde.


8 . týden - 68 kg

Již skoro 14 dní mám šílené nevolnosti. Nezvracím, ale někdy si říkám, zda by se mi neulevilo kdybych to šla zkusit. Z prvního těhotenství si pamatuji, že se mi nikdy neulevilo, bylo to ještě horší, ale zvládla jsem to a zvládnu to i tentokrát.
Jediné co mi pomáhá je jíst. Doufám, že na konci těhotenství nebudu mít sto kilo, protože to bych opravdu nerada, nicméně jídlo je jediná záchrana. Četla jsem si x diskuzí a rad o tom co dělat a co pomáhá, ale zatím mi nezabralo nic.
Moje zásoba "léků" prostředků proti nevolnosti
- Tums - cena asi 60 Kč v lékárně, jedná se o tabletky na pálení žáhy a proti nevolnosti, či pro zlepšení prostředí v žaludku, prodávají se v zelené krabičce, která obsahuje 3 balíčky asi po deseti kusech, každá pastilka má jinou příchuť, pomeranč, citron, černý rybíz. Cucají se chuť je docela dobrá.
à subjektivní dojem - nepomáhá, na tu žáhu ano, na trávení ano, ale na nevolnost nikoli
- Cocculine - cena 120 Kč v lékárně, jedná se o malé tabletky s cukrovou příchutí, homeopatikum, měly by potlačovat nevolnosti a zvracení, užívají se i při přecitlivělosti na dopravní prostředky např. pro děti, kterým se dělá v autě špatně, dávkují se před jízdou, u mě je dávkování cca 3x za den jedna tableta rozpustit v ústech. Chuť nijaká, sladká, nic hrozného bez problému se dá vycucat.
à subjektivní dojem - nepomáhá
- Sepia officinalis 15 ch - cena v lékárně asi 80 Kč, jedná se také o homeopatikum, účinky podobné jako cocculine, jsou to malé kuličky, které se mají vycucat a měli by potlačovat nevolnost
à subjektivní dojem - nepomáhá
Co pomáhá mě:
- Jíst pravidelně malé porce vícekrát denně klidně 6 - 7 x, pořád něco zobat
- Pít studené nápoje, vodu či bylinné čaje (pozor na bylinky, musejí být vhodné pro těhotné)
- Coca cola à není to zrovna ideální, kofeint atd, ale až vám bude špatně jako mě……
- Odpočívat
- Ráno než vstanu mám vedle postele piškoty, bombony nebo něco, plus sladké pití, většinou šťávu s vodou, sním piškot, zapiju a pomalu se posadím na posteli, nohy svěsit dolů z postele a chvilku čekat než se zvednu.
- Cukr do krve hned z rána by měl bránit nevolnostem ale je to u každého jiné, mě to pomáhá

Proč jsou vlastně v těhotenství nevolnosti:
- Dle mých informací těhotenskou nevolnost způsobuje hormon hcg, který je produkován placentou, tento hormon je normální fyziologický a vytváří se právě v souvislosti s těhotenstvím
- Nejvyšší hladina je v období okolo 8. a 9. Týdene a po dobu prvního trimestru se snižuje a proto i většině žen přestane být špatně právě okolo třetího měsíce, některé mají tu smůlu, že se jich nevolnosti drží do 5. Měsíce a jiných až do samotného porodu. Já tajně doufá, že budu ta první skupina.

Takže shrnutí tohoto týdne:
- Ve četvrtek 23/2/17 jdu na prohlídku k lékaři, uvidíme jak se nám ten špuntík vyvíjí, snad poradí ještě něco na tu nevolnost, pamatuji si, že u prvního děťátka jsem dostala nějaké tabletky, protože jsem si nemohla ani vyčistit zuby jak mi bylo špatně.
- Nicméně, vše se dá vydržet, nemám sice absolutně žádnou podporu ze strany manžela, jeho rodiny, ale ještě mám pár přátel, kterým na mě záleží a ti potěší slovem i pohlazením, dost mě překvapila i má matka, se kterou nemám vůbec dobré vztahy, zatím se chová velmi dobře, snad to vydrží
- zvlášť musím poděkovat mojí best friend ever ty víš kdo jsi (rozhodně žádná bývalá spolužačka J) to je má velká opora, ve skutečnosti je na to člověk nakonec sám, vždycky sám, ale ty mi pomáháš ze všeho nejvíc, mám tě moc ráda Košiško.
- Jinak narostlo mi děsně břicho takže už jsem regulérně těhotná a neutajím to, říká se, že u druhého dítěte to tak je, u prvního jsem takové břicho měla tak v 5. Měsíci, teď v 8. Týdnu. NjN.
- Taky moje hubnutí se odkládá, váha šla před 6 týdny nahoru, měla jsem 65 a teď 68, ale tak to chodí
- Uvidíme co přinesou následující dny na poli zdravotním i bitevním (doma)


Zatím ciao Aglája
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vencca Vencca | Web | 5. dubna 2017 v 11:31 | Reagovat

Tvůj muž je jouda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama